Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku je aktivitou organizace Rytmus – od klienta k občanovi. z.ú.

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 ocenila své vítěze v Jihomoravském kraji

V pátek 16. června se uzavřela soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 v Jihomoravském kraji. Nezisková organizace Rytmus – od klienta k občanovi ocenila na Krajském úřadě Jihomoravského kraje zaměstnavatele, kteří dávají šanci lidem se zdravotním postižením. První místo získalo brněnské Divadlo ALDENTE, které do svých inscenací zapojuje herce s Downovým syndromem. Druhé místo obsadil Úřad městské části Brno – střed, třetí příčka patří společnosti Amrest KFC. Speciální poděkování jsme udělili společnosti IKEA za dlouhodobou spolupráci v oblasti zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. 

„Jsem moc ráda, že jsme se za posledních pět let posunuli k tomu, že herce s Downovým syndromem považujeme za profesionály, kteří dostávají zaplaceno. Cenu beru jako takovou výzvu do budoucna, protože tam kde jsme teď, nechceme skončit a chceme jít dál,” uvedla Jitka Vrbková z vítězného Divadla ALDENTE.

„Díky moc, že se věnujete lidem, kteří to v životě nemají jednoduché. Vím, že to stojí nějaké úsilí a myslím, že je důležité, aby tady byly takové soutěže, které upozorňují a ukazují právě ty dobré příklady,” pogratuloval vítězům hejtman Jan Grolich.

Soutěž se v Jihomoravském kraji konala pod záštitou hejtmana Jana Grolicha a brněnské primátorky Markéty Vaňkové. Partnerem se stala Asociace společenské odpovědnosti. Sponzory soutěže byly Česká mincovna, Nakladatelství Grada, Městská část Brno – Královo Pole, Finská sauna a KVETU květinový ateliér.

Jubilejní 10. ročník soutěže se konal v devíti krajích České republiky. Celkem do něj bylo nominováno více než 200 společností. Vítězné firmy v dalších osmi krajích uvádíme na webu.