Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku je aktivitou organizace Rytmus – od klienta k občanovi. z.ú.

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 zná své vítěze v Karlovarském kraji

V pondělí 26. června proběhlo na Krajském úřadě Karlovarského kraje slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023. Ocenili jsme firmy, které na otevřeném trhu práce zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. Vítězem soutěže se stala společnost TROS, s.r.o., která se zabývá vybavením interiérů. Druhé místo získala obec Chlum Svaté Máří, třetí příčku obsadila Mateřská škola Nejdek. 

„Poděkování patří nejen oceněným, těm navíc patří i velká gratulace. Poděkování si zaslouží všichni, kteří se do soutěže zapojili, a také ti, kteří se nezapojili, ale poskytování stejné šance berou jako samozřejmost,” pronesl směrem k zaměstnavatelům Petr Kulhánek, hejtman Karlovarského kraje.

Do letošního ročníku soutěže bylo nominováno 20 firem. „Výsledky soutěže v Karlovarském kraji ukazují, že zaměstnávání osob se zdravotním postižením není pouze doménou Prahy, ale týká se i dalších regionů České republiky. Těší nás, že se i v Karlovarském kraji, který dlouhodobě trpí vyšší nezaměstnaností, najdou zaměstnavatelé, kteří dávají šanci lidem se zdravotním postižením. Mezi nominovanými letos převažovaly menší firmy a státní správa. Doufáme, že se v příštích letech podaří k zaměstnávání lidí s postižením motivovat i větší firmy,” uvedl Štěpán Matuška, vedoucí Podporovaného zaměstnávání v karlovarské pobočce Rytmusu. 

V letošním roce byla součástí vyhlášení výsledků také prezentace dobrých praxí. Zástupci společnosti DHL a Krajské knihovny Karlovy Vary, které již zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, se s dalšími zaměstnavateli z regionu podělili o své zkušenosti. Úřad práce představil projekt „Podpora zaměstnanosti osob se zdravotním postižením (OZP)”.

Soutěž se v Karlovarském kraji konala pod záštitou hejtmana Petra Kulhánka a Roberta Pisára, radního pro oblast sociálních věcí. Partnerem se stala Asociace společenské odpovědnosti. Sponzorské dary do soutěže věnovaly Česká mincovna, Nakladatelství GRADA, Designblok, Karlovarský kraj, Alena Wendlerová, Zahradnictvím SBAUM, Penzion Euro Mikulov a Květiny Serbe. 

Jubilejní 10. ročník soutěže proběhl v 9 krajích České republiky, nominováno bylo více než 200 firem.