Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel roku je aktivitou organizace Rytmus – od klienta k občanovi. z.ú.

Soutěž Stejná šance – zaměstnavatel 2023 zná vítěze v Moravskoslezském kraji. Na prvním místě se umístila s největším počtem bodů firma Technické služby Opava s.r.o., druhá skončila VZP ČR a třetí místo obsadila firma Šití by Wendy

Slavnostní vyhlášení proběhlo 15. 6. 2023 v krásných prostorách Slezskoostravské galerie v Ostravě za účasti nominovaných firem, hodnotitelů, sponzorů a realizačního týmu organizace JINAK. Ocenili jsme firmy na otevřeném trhu práce, které zaměstnávají lidi se zdravotním znevýhodněním. V Moravskoslezském kraji pětičlenná komise hodnotila 13 kompletních nominací.

Vítězem se stala s největším počtem bodů firma Technické služby Opava s.r.o., zastoupena ekonomickým náměstkem Stanislavem Gawreckim. Na druhém místě se umístila Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR. Slavnostního vyhlášení se zúčastnily Jana Slaninová a Kateřina Janečková za Referát kontroly a revize zdravotní péče v Ostravě a Gabriela Králová za personální oddělení VZP. Třetí místo obsadila firma Šití by Wendy, která se zaměřuje na šití doplňků ke kočárkům a tašek všeho druhu. “Jako zaměstnavatelka si nepřipadám ničím výjimečná, pro mě je výhrou, že mohu zaměstnat tak skvělého pracovitého člověka, který perfektně zapadl do pracovního kolektivu, může se mnou cokoli řešit, ale prozatím vlastně nebylo co”, říká majitelka firmy Vendula Reichelová. Výhercům patří velká gratulace.

 

O jedinečný hudební zážitek se postarala saxofonistka Anna Klimková ze Základní umělecké školy Viléma Petrželky v Ostravě. Slavnostní odpoledne jsme zakončili příjemným posezením a ochutnávkou dobrot z výrobny sociální firmy 1. Jinačí.

V letošním roce se stala patronkou soutěže místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová. Záštitu nad celou soutěží v ČR převzaly Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo pro místní rozvoj a Hospodářská komora České republiky, za Moravskoslezský kraj náměstek hejtmana Bc. Jiří Navrátil, MBA.